AUTOCAMPING TRUSALOVÁ
svk
ang
nem
hol
 
   
 

Autocamping Turany Trusalová GPS: N 49.14038°   E 19.05141°

Prevádzka kempu: 1.6. – 15.9. Po dohode je možné zabezpečiť ubytovanie pre skupiny aj v poslednom májovom týždni a do polovice októbra.

Kemp Roku

Atc Turany
 

Vítajte cyklisti

Vitajtecyklisti.sk

 

 
 
chatka

VITAJTE V TURCI


Pre tých, ktorí hľadajú nielen oddych, ale aj adrenalín a nové zážitky je Turiec dobrým tipom. Kultúrne podujatia, divadlá, história regiónu priamo v obciach či múzeách, kúpele, aquapark s welness ponukou, nákupné centrá, oddychové miesta na prechádzky, turistika a vysokohorská turistika, lezecké lokality, splavy riek, cykloturistika, to je len v skratke ponuka, ktorá dokáže osloviť.

Turiec patrí medzi najkratšie časti Slovenska. Môže sa pochváliť nielen svojou prírodou, ale aj slávnou minulosťou. Názov regiónu pochádza z názvu hradu Turiec, dnes sú to známe zrúcaniny hradu Zniev. Na prelome 19. a 20. storočia bol región významným kultúrnym centrom. Turčiansky svätý Martin patril medzi najdôležitejšie a najvýznamnejšie mestá vtedajšej ríše. Dnes je Turiec malebným regiónom, kde nájdete dostatok možností na aktívny oddych, rekreáciu a iné aktivity, ale aj historické pamiatky a termálne pramene. Prijmite naše pozvanie a navštívte kraj, ktorý nie nadarmo prirovnávajú k rozkvitnutej záhradke.
Ponúkame Vám na vykonávanie Vašich aktivít ( športové, kultúrne, spoločenské a súkromné akcie, súťaže, zrazy, semináre, školenia, rekreácie a pod.) naše ubytovacie kapacity zariadenia v retro-štýle Auto-Camping Trusalová.
Auto-camping Trusalová o celkovej rozlohe 40 000 m2 sa nachádza v nadmorskej výške 498 m na priestranných trávnatých plochách so skupinami ihličnatých a listnatých stromov. Cez kemp pretekajú dva potôčiky s dvoma vodopádmi. Situovaný je v južnej časti pohoria Krivánska Malá Fatra na katastrálnom území mesta Turany.
Ponúkame ubytovanie v dvoj-, troj-, a štvorlôžkových zrubových chatkách s chladničkou a elektrickým vykurovaním s kapacitou pre 133 osôb ako aj ubytovanie v murovanej budove v štvorposteľových izbách s kapacitou pre 20 osôb. Ubytovanie je možné aj na trávnatých plochách pre cca 120 karavanov a stanov, ktoré sú vybavené elektrickými prípojkami.  

vyber

Pre ubytovaných sú k dispozícii spoločné hygienické zariadenia so sprchami, samostatné pre mužov a pre ženy ( aj solárny ohrev vody), dve kuchynky, práčovňa, žehliareň, spoločenská miestnosť s krbom a televízorom(satelit), krytá terasa, pripojenie na internet, volejbalové ihrisko s možnosťou hrať aj futbal, detské ihrisko, stoly na stolný tenis, obrie šachy, ruské kolky, trávnaté plochy na rôzne aktivity, priestory na uskladnenie vodáckych lodí, člnov, bicyklov a pod.. V kempe sú k dispozícii aj tri ohniská s posedením. Stravovanie je možné vlastné, v zariadení pri kempe (cca 20 m) alebo v blízkom motoreste (cca 800 m). Parkovanie vozidiel priamo v areáli kempu pri ubytovacích kapacitách.

Kemp získal ocenenie v ankete Kemp roka 2018 Kemp získal ocenenie v ankete Kemp roka 2018 Kemp získal ocenenie v ankete Kemp roka 2018

 

 
 

V blízkom okolí je možnosť vykonávať turistiku a lezenie na lezeckých lokalitách v Malej a Veľkej Fatre ( napr. aj ferrata HZS na Martinské hole), severskú chôdzu, cykloturistiku ( množstvo značených aj neznačených cyklotrás), zjazdy na horských bicykloch, jazdy na štvorkolkách, splavovať rieky na člnoch a pltiach ( Váh, Orava, Turiec), potápať v lomoch Šútovo, Strečno, vodných nádržiach Oravská priehrada a Liptovská Mara, otestovať svoju odvahu a zručnosť v prírodnom lanovom centre, skúsiť painball, streľbu na strelnici, letieť na motorových lietadlách a vetroňoch, vydať sa aj na dobrodružný let balónom, vybrať sa k vodopádom ( Šútovský, Došná, Revúcky mlyn) na vychádzky na koňoch, na rybolov, na zber húb a lesných plodín, navštíviť aqaparky v Turčianskych Tepliciach, Bešeňovej, Lúčkach, prírodný termálny prameň Kalameny, kúpaliská v Martine, Turčianskych Tepliciach, Žiline, Dolnom Kubíne, jaskyne ( Harmanecká, Demänovská jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa), Maticu slovenskú, Národnú kultúrnu pamiatku Národný cintorín a iné pamätihodnosti v Martine národnom kultúrnom centre Slovákov a množstvo kultúrnych, historických a technických pamiatok v regiónoch Turiec, Horné Považie, Orava a Liptov ( hrady- Sučiansky, Sklabinský, Blatnický, Znievsky, Strečniansky, Starý hrad, Lietavsky, Hričovský, Súľovský, Oravský, Likavský, Liptovský, Liptovský Hrádok, kaštiele a zámky – Turčianska Štiavnička, Záturčie, Necpaly, Benice, Blatnica, Diviaky, Ružomberok, Krasňany, Radoľa, Bojnice, Budatín, Bytča, skanzeny- Martin, Čičmany, Litavská Svinná, Nová Bystrica-Vychylovka, Vlkolínec, Havránok, Pribilina, Podbiel, Zuberec, múzeá- Slovenské národné, Andreja Kmeťa, Martina Benku, Karola Plicku, Jána Kollára, Mikuláša Galandu, P.O.Hviezdoslava, Juraja Jánošíka, kultúry Čechov na Slovensku, Slovenského Červeného kríža, literárne, povstalecké, hasičské, letecké, železnice a dopravy, kočiarov a pod.), navštíviť salaše, gazdovské dvory, ranče a aj pestovateľskú pálenicu. Informácie o akciách a rôznych aktivitách priamo v kempe.

 

Partneri:

Stanuj.sk Všetko na stanovanie a kemping